כך תורידו את הכולסטרול ה״רע״ בעזרת אימוני מכון כושר

 

חדר כושר

 

כולסטרול ״רע״ מעלה אצל חלק מאיתנו תסריט אימה. חלקנו חושבים על הבריאות שלנו כאן ועכשיו ואחרים חושבים על מצבי קיצון שאנחנו יודעים שמקושרים לכך. נכון להגיד כי רמות גבוהות של הכולסטרול הרע (LDL) יכול להגביר את הסיכון למחלות לב ושבץ כך שאנחנו חייבים לקחת אותו ברצינות.

חלקנו שמענו על כך ששגרת אימונים קבועה יכולה להשפיע על הורדת רמות הכולסטרול הרע ובמאמר זה נחקור את הנושא ונגלה מה אנחנו יכולים לעשות במטרה לשמור על לב בריא יותר.

 

השפעת הכולסטרול הרע על הבריאות

כולסטרול הוא חומר אשר נמצא בדם והוא הכרחי לתהליכים מסוימים בגוף. עם זאת יותר מדי כולסטרול מסוג LDL (הרע) עלול להוביל להצטברות של פלאק בעורקים, לגרום להיווצרות שלהם ולהתקשות. מצב זה מכונה טרשת עורקים והוא יכול להוביל לבעיות קרדיווסקולריות חמורות.

אפשר להגיד כי התזונה היא אחד מהגורמים המשמעותיים המשפיעים על רמות הכולסטרול אך היא לא היחידה. גם לחץ יכול להשפיע וכמובן פעילות גופנית. כאשר אנחנו חושבים על פעילות גופנית כגורם משפיע על הכולסטרול, עלינו להתייחס לסוג התרגילים והתדירות שלהם.

 

הורדת הכולסטרול הרע בעזרת מכון כושר

במקרה של כולסטרול גבוה רבים מהרופאים ימליצו על תרופות לאיזון המצב. עם זאת חשוב מאד לדעת כי אפשר לפעול להורדת הכולסטרול הרע גם ללא תרופות ובמיוחד אם מדובר על שינוי קל במצב וכרגע נראה שאין סכנה בריאותית ממשית. כאן בדיוק חדר כושר ברמת השרון יכול להיכנס לתמונה כעזר רב.

תוכנית אימונים מובנית

תוכנית אימונים מובנית להורדת הכולסטרול הרע תותאם באופן אישי למתאמן. חדר הכושר יציע איש מקצוע שיבחן את המצב הנוכחי, יסתכל על תוצאות הבדיקות, על המתאמן ויכין איתו תוכנית. כאן חשוב לזכור כי אי אפשר לתכנן תוכנית עבודה ללא שיתוף פעולה ולכן חשוב מאד להתאים אותה באופן ספציפי. כמובן, התוכנית תכלול פעילויות פיזיות שבאופן ספציפי מיועדות להורדת ה-LDL.

ציוד קרדיו וסקולרי

חדר כושר מכיל בתוכו ציוד מגוון כולל ציוד לפעילות קרדיו וסקולרי כולל הליכונים, אופניים, מכשיר אליפטי ודומיהם. כל אלו מאפשרים לבצע אימון המעלה את רמות ה-HDL (כולסטרול הטוב) ומוריד את רמות ה-LDL. במקרה של כולסטרול גבוה אחד האימונים שמומלץ לשלב יהיה אימון לב-ריאה וזאת במסגרת תוכנית האימונים שתיקבע באופן פרטני.

משקולות

אימון משקולות בונה שריר ומסייע להגברת חילוף החומרים בגוף. תהליך חילוף החומרים מסייע בהפחתת השומן בגוף ושיפור רמות הכולסטרול (הורדת הרע והעלאת הטוב). אימון משקולות מסייע לבניית שריר אשר תומך בשלד ובכך הוא תורם לפעילות הקרדיו וסקולרית, מפחית סיכון לפציעות ומסייע בפעולות שונות שאנחנו מבצעים בחיי היום יום שלנו.

פעילות קבוצתית

אימוני כושר מסייעים לניהול נכון של הכולסטרול כאשר חדר כושר הרצליה יכול להציע פעילות בקבוצה. ישנם יתרונות רבים לפעילות הקבוצתית כולל הרמת המוטיבציה, מציאת חברים לדרך ופעילות בקהילה. נכון להגיד שלא כל אחד מרגיש בנוח להתאמן בקבוצה אך אלו שכן ימצאו כי העובדה שיש מסביבם עוד אנשים מצליחה להרים את המוטיבציה ולהוביל אותם קדימה.

 

פעילות גופנית משפיעה לטובה על הכולסטרול

פעילות גופנית מורידה את הכולסטרול הרע, עוזרת לנו לנהל את המשקל ביעילות, משפרת את היציבה ועוזרת לנו בפעילויות שונות בחיינו. מבחינת הפעילות, ברגע שאנחנו בתנועה, אנו מגדילים את האנזימים המסייעים להעביר LDL מהדם ודפנות כלי הדם אל הכבד. משם הכולסטרול הופך למרה או מופרש כשהפעילות הגופנית יכולה גם להגדיל את חלקיקי החלבון שנושאים את הכולסטרול בדם.

פעילות גופנית המתבצעת בחדר הכושר כמו FIT סטודיו מתבצעת בפיקוח, עם מכשירים מתקדמים ואווירה שתורמת לבניית שגרת חיים בריאה.

 

Picture of טל מרום מטפלת בכולסטרול
טל מרום מטפלת בכולסטרול

טל מרום, מנהלת ומיידת המרכז לטיפול בכולסטרול. טל מגיעה עם ניסיון עשיר בתחום ומיד לאחר סיום הלימודים באקדמיה הקדישה את זמנה לעזור למטופלים להגיע להצלחות ותוצאות משנות חיים

אז מה היה לנו בכתבה: