פעילות גופנית להורדת כולסטרול

 

חדר כושר

יש לנו רק גוף אחד ולא משנה כמה המדע יתקדם, מי שבאמת יכול להשפיע על ההרגשה שלנו הוא… אנחנו. הפעולות שלנו יכולות לשפר את הבריאות הכללית והיום ידוע לנו על פעילות גופנית להורדת כולסטרול וזאת בשילוב תזונה תומכת.

פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור בהורדת משקל, בניית שרירים, צמצום שומנים וניהול נכון של רמות הכולסטרול. כאן במדריך זה נפרט את כל הדרכים הפשוטות והטבעיות לשיפור פעילות הלב תוך הנעת הגוף והשגת אנרגיה גבוהה וכולסטרול נמוך.

 

הקשר בין פעילות גופנית להורדת כולסטרול

כולסטרול הוא חומר שומני הנמצא בדם. הוא חיוני לבניית תאים בריאים אך כשהוא נמצא ברמות גבוהות מדי הוע עלול להוביל לבעיות בריאותיות ובעיקר להתפתחות של מחלות לב. אנחנו צריכים להבחין בין שני סוגי כולסטרול:

●       LDL – מכונה גם בשם ״הכולסטרול הרע״ כשהוא מכיל ליפופרוטאין בצפיפות נמוכה.

●       HDL – מכונה גם בשם ״הכולסטרול הטוב״ כשהוא מכיל ליפופרוטאין בצפיפות גבוהה.

פעילות גופנית יכולה לסייע בהורדת רמות ה-LDL והעלאת רמות ה-HDL ויצירת איזון בריא תוך הפחתת הסיכון לבעיות קרדיווסקולריות.

 

טיפים יעילים לפעילות גופנית להורדת כולסטרול

כל מי שחווה כולסטרול גבוה צריך להתחיל לפעול לניהול תקין שלו. למעשה, הדרך הטובה ביותר היא להימנע ממצב זה כשהטיפים הבאים טובים גם עבור מי שרוצה לנהל את הכולסטרול וגם מי שרוצה לעשות שינוי בעקבות עלייה שלו:

●       פעילות אירובית – פעילויות כמו הליכה מהירה, ריצה, שחייה, רכיבה על אופניים ודומות אשר נמשכות לפחות שלושים דקות ולפחות שלוש פעמים בשבוע, יכולות להשפיע על רמות הכולסטרול בדם. יש לשאוף לפעילות ברמה בינונית עד גבוהה לקבלת תוצאות טובות.

●       אימוני כוח – שילוב של אימוני כוח לפחות פעמיים בשבוע יכול להשפיע על מידת הכולסטרול. בתוך אימוני כוח נכנסים הרמת משקולות, שימוש ברצועות התנגדות, תרגילי משקל גוף כמו שכיבות סמיכה ועם מתקן מתח מקבילים וכפיפות בטן.

●       עקביות לאורך זמן – עקביות היא המפתח להצלחה בתהליך ואיזון רמות הכולסטרול. אפשר לבצע פעילות גופנית אך אם זו לא חלק בלתי נפרד מהשגרה יהיה לנו קשה לראות את התוצאות של הפעולות שלנו.

●       עניין ושינוי – כושר גופני בכלל ופעילות גופנית להורדת כולסטרול צריכים להתבצע באווירה מהנה כאשר שינויים בתרגילים, אימון בקבוצה וליווי מקצועי, יכולים כולם לעודד את המשך הפעילות הגופנית וגם לעבוד על מטרות שונות שיחדיו מובילות לתוצאה הרצויה.

●       פעילות לאורך היום – מעבר להמלצה לבצע פעילות גופנית לפחות שלוש פעמים בשבוע, רצוי מאד לבחון את הדרכים לשמור על אורח חיים פעיל לאורך היום. עליה במדרגות בהפסקה, אימון עם ספת כושר, תרגילי מתיחה לצד שולחן העבודה ואפילו הליכה קצרה במשרד יכולים להיות בעלי השפעה משמעותית.

 

שילוב בין פעילות גופנית לתזונה נכונה

הדרך הטובה ביותר לנהל את הכולסטרול היא לבחון את אורח החיים בכל ההיבטים. ככל האפשר רצוי לישון בטווח השעות המומלץ, להימנע או להפחית את מידת הלחץ, להקפיד על תזונה מאוזנת ועל פעילות גופנית. שילוב בין שינוי תזונתי לבין חיים פעילים מבחינה גופנית הוא השילוב האידיאלי שיכול להוביל לא רק לאיזון אלא גם לתחושה טובה בחיי היום יום.

בכל הנוגע לתזונה, ההמלצה הטובה ביותר היא להתייעץ עם איש מקצוע מומחה בתחום, אך ישנם מספר כללים שישנה הסכמה שיש לשמור עליהם: הימנעות מאוכל מעובד ועשיר בשומן טראנס, הפחתת שומנים רוויים, הפחתת מלחים וסוכרים ולהעשיר את התזונה באוכל טרי, ירקות ופירות.

בכל הנוגע להעשרת הפעילות הגופנית, ישנם שפע של מתקנים ומכשירים שהופכים את המסע להרבה יותר מרגש. ספורט סטוק זו החנות המושלמת להתחיל איתה את החוויה ולהיכנס לפעילות גופנית להורדת כולסטרול.

Picture of טל מרום מטפלת בכולסטרול
טל מרום מטפלת בכולסטרול

טל מרום, מנהלת ומיידת המרכז לטיפול בכולסטרול. טל מגיעה עם ניסיון עשיר בתחום ומיד לאחר סיום הלימודים באקדמיה הקדישה את זמנה לעזור למטופלים להגיע להצלחות ותוצאות משנות חיים

אז מה היה לנו בכתבה: