כולסטרול ובריאות הלב

המילה 'כולסטרול' בדרך כלל מעוררת קונוטציה שלילית כמזיקה לבריאות ומקושרת למחלות לב, ,תזונה לא נכונה, השמנת יתר ועוד.

עם זאת, מחקרים מראים כי כולסטרול אינו מזיק בהכרח וכי בני האדם צריכים לצרוך אותו במידה מתונה על מנת לשמור על הבריאות.

חשוב שכולסטרול יהיה מרכיב בתזונתנו ויש לצרוך כמות מסוימת ממנו לשמירה על פעילות תקינה של הגוף.

כולסטרול הינו תרכובת אורגנית ולו תפקיד מרכזי וחשוב בבניית קרומי תאים, הפקת ויטמינים, יצירת הורמונים שונים ועוד.

"כולסטרול טוב" (HDL) חיוני לגופנו במידה רבה מאוד, אולם צריכה מוגזמת של "כולסטרול רע" (LDL) עלולה לגרום להתפתחות מחלות לב, טרשת עורקים ובעיות נוספות דומות. צריכה מבוקרת של "הכולסטרול הטוב" מסייעת בפירוק ה"כולסטרול הרע" שמזיק לגופנו.

ישנם גורמים רבים המשפיעים על עודף הכולסטרול בגופנו ולכן ריכזנו עבורכם מרכז מידע מקיף בנושא הכולסטרול והסברים אודות הסכנה שבכולסטרול גבוה.

אתר כולסטרול מספק מידע הקשור לתזונה נכונה, שמירה על רמת כולסטרול מאוזנת ומכוון לשינוי באורח החיים שלנו. האתר אינו מספק יעוץ רפואי ואינו מחליף יעוץ רפואי.

טל מרום מטפלת בכולסטרול

טל מרום מטפלת בכולסטרול

טל מרום, מנהלת ומיידת המרכז לטיפול בכולסטרול. טל מגיעה עם ניסיון עשיר בתחום ומיד לאחר סיום הלימודים באקדמיה הקדישה את זמנה לעזור למטופלים להגיע להצלחות ותוצאות משנות חיים

אז מה היה לנו בכתבה:

הבנת הקשר בין כולסטרול גבוה לשיער לא רצוי: חקר הסרת שיער בלייזר

רמות גבוהות של כולסטרול קשורות זה מכבר לדאגות בריאותיות שונות, בעיקר אלו הקשורות ללב ולכלי הדם. עם זאת, מחקרים עדכניים מראים כי ייתכן שיש קשר בין כולסטרול גבוה לצמיחת שיער לא רצויה. בעוד המנגנונים המדויקים עדיין נחקרים, מאמינים שרמות כולסטרול גבוהות עלולות לשבש את האיזון ההורמונלי, ולהוביל לעלייה בפעילות זקיקי השיער.

לקריאת המאמר »
האיום השקט: חשיפת הסכנות של כולסטרול גבוה בבריאות הלב

כולסטרול גבוה הוא איום שקט המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. מצב זה מתרחש כאשר יש כמות מוגזמת של כולסטרול בזרם הדם. בעוד שכולסטרול חיוני לתפקוד תקין של הגוף, עודף בו עלול להוביל לבעיות בריאותיות חמורות, במיוחד עבור הלב.

לקריאת המאמר »
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!