הורדת כולסטרול באמצעות תוספי תזונה

כמעט כ- 20 אחוז מהנשים והגברים סובלים מרמת כולסטרול גבוה אשר מסוכנת ללב ועלולה לגרום לסיבוכים, מחלות לב ועוד בעיות רפואיות הקשורות בקשר ישיר לרמת כולסטרול גבוה. מרביתם של הסובלים מרמת כולסטרול גבוה בדם נאלצים ליטול תרופות, אשר אמנם, מורידות את רמת הכולסטרול, אך אינן מספקות את איכות החיים ואורך החיים הרצוי.

כולסטרול

כולסטרול, הוא למעשה, חומר חיוני לחיינו ולתפקוד המערכות הפנימיות. הכולסטרול נע בדם באמצעותם של חלקיקים אשר מורכבים משומנים וחלבונים.

רמת הכולסטרול אשר נמצא בדם תלוי בשלושה משתנים:

  • כמות הייצור הפנימי של הכולסטרול, אשר מהווה את המקור העיקרי לרמת הכולסטרול.
  • כמות הכולסטרול אשר מגיע ממזונות.
  • כמות הכולסטרול אשר מופרשת מהגוף.

הכולסטרול לכשעצמו אינו מסוכן, אך כאשר הוא מצוי בגופנו בכמות שהיא גדולה מהרגיל, הוא מצטבר בעורקים ועלול לגרום לחסימה במחזור הדם ולהתפתחות מחלות לב.

תוספי תזונה כטיפול בכולסטרול גבוה

ישנן מספר אפשרויות לטיפול בערכי כולסטרול גבוהים, כמו שינוי התזונה היומיומית והקפדה על דיאטה, פעילות גופנית, הקפדה על משקל הגוף והימנעות מעישון. יחד עם זאת, כל אלו לא מספיקים על מנת להוריד את רמת הכולסטרול, ועל כן, במקום להשתמש בתרופות כימיות להורדת רמת הכולסטרול, ניתן לצרוך תוספי תזונה, אשר ביחד עם הקפדה על אורח חיים בריא, יורידו את רמת הכולסטרול בדם.

תוספי התזונה מסייעים לעלייה בערכים של הכולסטרול הטוב ובהורדת הערכים של הכולסטרול הרע. תוספי התזונה נחשבים בשנים האחרונות כאופציה מצוינת בטיפול ברמת כולסטרול גבוהה בדם.

  • גוגול ליפיד – תוסף תזונה אשר מכיל מספר מרכיבים של צמחי מרפא, ויטמינים ורכיבים תזונתיים אשר נותנים מענה מתאים לטיפול ברמות גבוהות של כולסטרול בדם. אחד היתרונות שבתוסף תזונה זה הוא הסויה הטבעית שלא עברה שינויים גנטיים. יש לצרוך בין 1 – 3 טבליות ביחד עם הארוחה.
  • אומגה 3 – תוסף התזונה אומגה 3 אשר מכיל תרכובות שומן, מסייע בטיפול ובמניעה של מחלות לב. יש ליטול טבלייה אחת ביחד עם הארוחה.
  • ליפוטרופיק – תערובת אשר מסייעת להורדת רמות הכולסטרול בדם ומונעת שקיעה של הכולסטרול לכלי הדם ויצירת חסימות.
  • ויטמין E – נוגד חמצון אשר מתפקד כשומר על כלי דם.
  • פוליקוסנול – כמוסה אשר מכילה מספר תערובות של אלכוהול אשר מסייעת לשמירה על בריאות כלי הדם בגוף.

תוספי תזונה – יתרונות

תוספי המזון באים למעשה להשלים עבורנו את הויטמינים, המינרלים והשומנים אשר נחוצים לתפקוד תקין של המערכות הפנימיות. לעיתים, לא משנה מה נאכל וכמה נאכל, המחסור בויטמינים ומינרלים חיוניים יהיה גבוה, במיוחד כאשר מדובר בכולסטרול, אשר למעשה, כמעט כ 80% ממנו מיוצר על ידי הכבד. התזונה ואורח החיים הבריא אשר משולב ביחד עם תוספי תזונה מתאימים יאפשרו לסובלים מרמות כולסטרול גבוהות להגיע לערכים תקינים תוך כדי הימנעות משימוש בתרופות כימיות.

תוספי התזונה ידועים כמכילים חומרים טבעיים בלבד והם חפים מתופעות לוואי שונות, בניגוד לתרופות גנריות. תוספי התזונה הם לא תרופה והשילוב בין התכונות הנפלאות של מקורות טבעיים בכמוסות, מספקות לגוף את המקורות הנחוצים לו לתפקוד תקין ובריא.

אולי יעניין אותך גם:

3 מתכוני מרק עדשים נפלאים המתאימים לסובלים מכולסטרול גבוה

יוגורט שעוזר בהפחתת כולסטרול

Picture of טל מרום מטפלת בכולסטרול
טל מרום מטפלת בכולסטרול

טל מרום, מנהלת ומיידת המרכז לטיפול בכולסטרול. טל מגיעה עם ניסיון עשיר בתחום ומיד לאחר סיום הלימודים באקדמיה הקדישה את זמנה לעזור למטופלים להגיע להצלחות ותוצאות משנות חיים

אז מה היה לנו בכתבה: